Przejdź do głównej zawartości

Luphie Aluminum Metal Bumper Frame for Redmi Note 4/4X



Obudowa typu BUMPER kupiona w sklepie www.luphiecase.com - cena 14,80$, dodatkowo można dokupić ochronną szybkę na ekran za 2$ oraz za kolejne 3$ mieć rejestrowaną przesyłkę DHL/Poczta Polska. Do wyboru są dwa typy obudowy: Redmi Note 4 lub Redmi Note 4X różniące się rozmieszczeniem otworów na górze obudowy. Opisywana wersja przeznaczona jest dla Redmi Note 4.



Zamawiając wersję dla Redmi Note 4 będzie ona pasowała zarówno do Redmi Note 4 oraz Redmi Note 4X. Wyfrezowany otwór na diodę IR jest uniwersalny - przynajmniej taką obudowę otrzymałem. 

Całość dostarczona została w kartonowym pudełku. 




W komplecie: bumper, zapasowe śrubki wraz ze śrubokrętem, gratisowy wichajster na palca, gratisowa naklejka na tył telefonu i szybka na wyświetlacz.










Ramka składa się z dwóch elementów wsuwanych po bokach telefonu i skręconych śrubkami. Od środka ramka wyklejona jest miękką taśmą.







Do plusów można zaliczyć dobre spasowanie elementów i wysoką jakość wykonania. Przyciski boczne działają bez problemu, wyczuwalne jest wyraźne klikanie klawiszy. Gniazdo ładowania dostępne jest bez problemów. Słuchawki także można podłączyć bezproblemowo. 




Problem pojawia się kiedy zamiast słuchawek chcemy użyć przewodu z wtyczką mini jack np. taki jak na zdjęciu poniżej. Ramka uniemożliwia prawidłowe włożenie wtyczki przez co nie podłączymy telefonu np. do wzmacniacza. 



Do minusów można także zaliczyć wykonanie klawiszy bocznych. Posiadają one ostre krawędzie powstałe podczas frezowania. Pozostałe krawędzie ramki są gładkie i przyjemne w dotyku. Po kilku tygodniach użytkowania wyrobiła się guma wewnątrz ramki, przez co telefon zaczął lekko ruszać się w ramce. Konieczne było podklejenie dwustronnie klejącą taśmą piankową. Klawisze boczne, które początkowo były ostre w dotyku, wyrobiły się i teraz są o wiele przyjemniejsze. Do minusów można także zaliczyć gorszy zasięg Wi-Fi. 




Dołączone szkło ochronne nie jest przeznaczone dla ekranów zaokrąglonych przez co jest mniejsze niż sam ekran i odstaje po bokach. 

Naklejka na tył telefonu może i sprawdziłaby się gdyby nie to, że jest koloru białego z fakturą carbonu co w połączeniu z czarnym telefonem, czarną ramką nie wygląda dobrze. 

Ramka spełnia swoją rolę czyli chroni telefon po bokach.

Niestety po dłuższym użytkowaniu byłem zmuszony do zdemontowania ramki ze względu na duże problemy z sygnałem GPS i gorszym zasięgiem Wi-Fi. Problemy z GPS były na tyle duże, że nie było możliwe zlokalizowanie pozycji przebywając w samochodzie. 

Telefon znajduje się w pomieszczeniu bez założonej ramki:




Telefon znajduje się w tym samym miejscu z założoną ramką:



Niestety, ramka została zdemontowana i wylądowała w szufladzie.

Komentarze

  1. Ten artykuł uratował mnie przed zakupem tego wynalazku, mimo że grubo rok po jego opublikowaniu. Dziękuję za to

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SIEMENS EQ7 / EQ5 ZATYKAJĄCA SIĘ WYLEWKA KAWY

Jeśli jesteś posiadaczem ekspresu automatycznego marki Siemens z serii EQ to pewnie prędzej czy później będziesz miał problem z zatykającym się wylotem kawy. Można przetykać dziurki czymś cienkim np. kawałkiem druta lub wykałaczką ale takie rozwiązanie pomaga na chwilę albo w ogóle. Jedyne słuszne rozwiązanie to zaopatrzenie się w 3 cienkie śrubokręty. Patrząc od spodu widać otwory, w które należy je dosyć głęboko włożyć a następnie podważając wyciągnąć wylewkę. Do wylewki podłączony będzie wężyk, który należy wyciągnąć jednocześnie uważając żeby nie wciągnęło go do środka ekspresu bo będzie problem z jego wyciągnięciem. Zdemontowanej puszki niestety nie da się otworzyć bez rozcinania. Mając w ręku zdemontowaną część można przejść do skutecznego rozwiązania problemu nielecącej kawy.  Najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie to przewiercenie na wylot krzyżyków, które znajdują się w otworach. Trudno powiedzieć po co one tam w ogóle są? Chyba tylko po to, żeby się zaty

PIEKARNIK DO ZABUDOWY TEKA - SPADAJĄCA GRZAŁKA

Od 2017 jestem w posiadaniu piekarnika przeznaczonego do zabudowy marki TEKA. Po niecałych 2 latach od zakupu zaczęły się problemy z górną grzałką. Coraz częściej zdarzało się jej wyskakiwać z mocowania i spadać prosto do pieczonego ciasta albo wszystkiego innego znajdującego się w piekarniku. W poprzek grzałki jest poprowadzone mocowanie, które zaczepia się o wystający dynks u góry.  Serwis przyjechał, Pan namęczył się z 2 godziny aż w końcu stwierdził, że przyczyną jest mocowanie grzałki. Ktoś to tak wymyślił, że materiał pracuje na tyle mocno podczas nagrzewania i stygnięcia, że mocowanie grzałki podtrzymujące ją przy górnej części piekarnika zaczyna wędrować po grzałce. Widać to na poniższych zdjęciach. Grzałki nikt nie dotykał od ostatniej naprawy, widać o ile wykrzywiło się mocowanie. Nie byłoby problemu gdyby dało się to łatwo naprostować. Przy zimnej grzałce materiał jest tak mocno spasowany, że trzeba użyć małego młotka lub innego narzędzia w celu nastawienia mocowani

Convoy S2+ SST20 na rower

Zimno, ciemno, więc trzeba było zamontować na rowerze drugiego Convoya S2+. W ramach testu wydrukowałem dwa daszki z Thingiverse zapobiegające oślepianiu osób z przeciwka. Podklejone od środka folią aluminiową, nie miałem ładnej jednolitej więc poszła spożywcza we wzorki. Obydwa Convoye wyposażone w diodę SST20. Dzięki podklejonej folii aluminiowej na daszkach więcej światła jest bezpośrednio przed rowerem. Convoy S2+ SST20 reflektor OP + daszek Dla porównania latarka bez daszka tylko z reflektorem OP \ Convoy S2+ SST20 soczewka 40 stopni + daszek  Dla porównania latarka bez daszka tylko z soczewką W przypadku wyżej wymienionych Convoyów z optyką 40 stopni oraz reflektorem OP, bez daszków lepiej jeździ mi się na reflektorze OP niż z soczewką 40 stopni. Soczewka zapewnia dosyć równomierne rozłożenie światła co wiąże się z wrażeniem, że jest go mniej niż z reflektora OP. Z reflektora OP uzyskujemy większy zasięg z bardziej oświetlonym środkiem. W przypadku jednej latarki na kierownicy re