Obudowa typu BUMPER kupiona w sklepie www.luphiecase.com - cena 14,80$, dodatkowo można dokupić ochronną szybkę na ekran za 2$ oraz za kolejne 3$ mieć rejestrowaną przesyłkę DHL/Poczta Polska. Do wyboru są dwa typy obudowy: Redmi Note 4 lub Redmi Note 4X różniące się rozmieszczeniem otworów na górze obudowy. Opisywana wersja przeznaczona jest dla Redmi Note 4.
Zamawiając wersję dla Redmi Note 4 będzie ona pasowała zarówno do Redmi Note 4 oraz Redmi Note 4X. Wyfrezowany otwór na diodę IR jest uniwersalny - przynajmniej taką obudowę otrzymałem.
Całość dostarczona została w kartonowym pudełku.
W komplecie: bumper, zapasowe śrubki wraz ze śrubokrętem, gratisowy wichajster na palca, gratisowa naklejka na tył telefonu i szybka na wyświetlacz.
Ramka składa się z dwóch elementów wsuwanych po bokach telefonu i skręconych śrubkami. Od środka ramka wyklejona jest miękką taśmą.
Do plusów można zaliczyć dobre spasowanie elementów i wysoką jakość wykonania. Przyciski boczne działają bez problemu, wyczuwalne jest wyraźne klikanie klawiszy. Gniazdo ładowania dostępne jest bez problemów. Słuchawki także można podłączyć bezproblemowo.
Problem pojawia się kiedy zamiast słuchawek chcemy użyć przewodu z wtyczką mini jack np. taki jak na zdjęciu poniżej. Ramka uniemożliwia prawidłowe włożenie wtyczki przez co nie podłączymy telefonu np. do wzmacniacza.
Do minusów można także zaliczyć wykonanie klawiszy bocznych. Posiadają one ostre krawędzie powstałe podczas frezowania. Pozostałe krawędzie ramki są gładkie i przyjemne w dotyku. Po kilku tygodniach użytkowania wyrobiła się guma wewnątrz ramki, przez co telefon zaczął lekko ruszać się w ramce. Konieczne było podklejenie dwustronnie klejącą taśmą piankową. Klawisze boczne, które początkowo były ostre w dotyku, wyrobiły się i teraz są o wiele przyjemniejsze. Do minusów można także zaliczyć gorszy zasięg Wi-Fi.
Dołączone szkło ochronne nie jest przeznaczone dla ekranów zaokrąglonych przez co jest mniejsze niż sam ekran i odstaje po bokach.
Naklejka na tył telefonu może i sprawdziłaby się gdyby nie to, że jest koloru białego z fakturą carbonu co w połączeniu z czarnym telefonem, czarną ramką nie wygląda dobrze.
Ramka spełnia swoją rolę czyli chroni telefon po bokach.
Niestety po dłuższym użytkowaniu byłem zmuszony do zdemontowania ramki ze względu na duże problemy z sygnałem GPS i gorszym zasięgiem Wi-Fi. Problemy z GPS były na tyle duże, że nie było możliwe zlokalizowanie pozycji przebywając w samochodzie.
Telefon znajduje się w pomieszczeniu bez założonej ramki:
Telefon znajduje się w tym samym miejscu z założoną ramką:
Niestety, ramka została zdemontowana i wylądowała w szufladzie.
Ten artykuł uratował mnie przed zakupem tego wynalazku, mimo że grubo rok po jego opublikowaniu. Dziękuję za to
OdpowiedzUsuń